AKATÜB TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ


2 Haziran 2019, Antalya;

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) tarafından Antalya Muratpaşa Yenigün Mahallesi Kapalı Pazar yerinde İftar Yemeği Programı düzenlendi.

Yaklaşık 700 kişilik bir katılımla gerçekleşen iftar programında Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi, yemekler yendi, selamlama konuşmaları yapıldı.

İftar yemeği organizasyonunda halka hitap eden AKATÜB Başkanı Sn. Ramiz ATAHAN; katılımcıları selamlayarak ve esenlikler dileyerek teşriflerinden dolayı teşekkür etti, iftar buluşmalarının önemine değindi, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad etti, nice hayırlı Ramazanlarda ve Bayramlarda buluşma temennilerini dile getirdi.

Ayrıca, Başkan Sn. Ramiz ATAHAN; bundan tam 30 sene önce 1989 yılında Ahıskalı Türklerin maruz kaldığı Fergana Faciası’na değinerek, vahim olayların Sovyetler Birliği Hükümeti ve Gizli Servisleri tarafından hazırlanıp Özbekistan’ın Fergana ve diğer yerleşim yerlerinde yaşayan Türk’leri bölgeden temizlemek, kardeşçe yaşayan halkları birbirine düşürmek ve katliamlar yaptırmak amacıyla kurulmuş bir kumpas olduğunu ifade etti, tarihimizin bu acı sayfalarını unutmama ve ders çıkarma gerektiğini vurguladı, Fergana Faciası’nda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet dileklerinde bulundu.

Daha sonra, Türk Dünyası Platformu Başkanı Sn. Mustafa YILMAZ ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Sn. Gürsel GÜLER selamlama konuşmalarını yaparak Ahıskalı Türk Camiası’nın Türkiye’deki ve tüm Türk Dünyası’ndaki önemine değindiler, katılımcılara hayırlı Ramazanlar ve iyi Bayramlar dilediler.

AKATÜB olarak; gerçekleştirilen iftar yemeği programına katılan kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti ve STK temsilcilerine, tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Allah niyetlerimizi kabul etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir