AHISKALI TÜRKLERİN 14-15 KASIM 1944 SÜRGÜNÜ ANISINA MEVLİD-İ ŞERİF 

15 Kasım 2016, Antalya; 

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) 
tarafından Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin Çağlayan Mahallesi Kapalı Pazar yerinde Ahıskalı Türklerin 14-15 Kasım 1944 Sürgünü anısına Mevlid-i Şerif Programı düzenlendi. 
Düzenlenen Mevlid-i Şerife Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Ümit Uysal, Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Sn. Süleyman Uysal ve beraberindeki görevliler, Muratpaşa Müftüsü Sn. Celil Karaca ve beraberindeki müftülük görevlileri, AK Parti, CHP ve MHP Antalya temsilcileri, Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu üyeleri ve diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları, mahalle sakinleri ve çok sayıda Ahıskalı Türk hemşehrilerimiz katıldı. 
Mevlid-i Şerif Programı kapsamında Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi, bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dilekleri dile getirildi. İkram edilen yemek esnasında konuşmalar yapıldı, yaşanan sürgünün acı günleri anlatıldı, sürgün esnasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilendi. 
Ayrıca, Ahıskalı Türklerin sürgününün 72 nci yıldönümü münasebetiyle, Kazakistan’dan, Kırgızistan’dan ve Özbekistan’dan ta Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar 10’dan fazla çeşitli ülkelerde sürgünü anma törenlerinin (programlarının) gerçekleşiyor olduğu vurgulandı. 
Mevlid-i Şerif Programının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve programa katılanlara Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) ailesi olarak teşekkür ederiz.