AHISKALI TÜRKLERİN SÜRGÜNÜ ANISINA ANTALYA’DA MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI DÜZENLENDİ

15 Kasım 2019, Antalya Muratpaşa Yenigün Mahallesi Kapalı Pazar yerinde, Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) tarafından Ahıskalı Türklerin sürgün edilişlerinin 75. yıldönümü anısına Mevlid-i Şerif Programı düzenlendi.

Gerçekleşen program çerçevesinde Kuran-ı Kerim okundu, sürgünde şehit olanlar ve hayatı kaybedenler için Allah’tan rahmet dilendi, dualar edildi, katılımcılara yemek ikramiyelerinde bulunuldu.

Program esnasında konuşma yapan Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) Başkanı Sn. Ramiz ATAHAN, Ahıskalı Türklerin 14-15 Kasım 1944 sürgününü anlattı, Ahıska Türklerinin haklı olan davasının sürdürüldüğünü dile getirdi, birlik ve beraberlik çağrılarında bulundu, şehitlerimizin hatıralarının her zaman yaşatılmasının gerektiğini ifade etti.

Programa; Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Ümit UYSAL, MHP Antalya İl Başkanı Sn. Hilmi DURGUN ve beraberindeki heyet, İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu heyeti, Şehitler ve Gaziler Federasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Zeki KILINÇ, 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği Başkanı Sn. Meltem KILINÇ, Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu Başkanı Sn. Hasan Hüseyin CENGİZ, Türk Dünyası Platformu Başkanı Sn. Mustafa YILMAZ ve beraberindeki heyet, STK temsilcileri, basın mensupları, mahalle halkı ve çok sayıda Ahıskalı hemşehrilerimiz teşrif ettiler.

AKATÜB olarak, tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir