AKDENİZ AHISKALI TÜRKLER BİRLİĞİ DERNEĞİ (AKATÜB) 2. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

KONGRE4

AKDENİZ AHISKALI TÜRKLER BİRLİĞİ DERNEĞİ (AKATÜB)
2. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
22 Mart 2016 tarihinde 15:00-18:30 saatleri arasında Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonunda Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği’nin (AKATÜB) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Ahıskalı Türk Camiasının terörü şiddetle lanetlediği ve Anavatanımız Türkiye’de yapılan hain saldırıların üstesinden gelmek, düşmanları ve hainleri bertaraf etmek için Ahıskalı Türklerin Devletimizin yanında oldukları ve Devletimize her türlü destek sağlamaya daima hazır oldukları vurgulandı.

Toplantıda konuşmacılar tarafından Ahıskalı Türklerin Türkiye’de ve Türkiye dışındaki sorunları da ele alındı. Özellikle, Ahıskalı Türklerin Türkiye’de karşılaştıkları vatandaşlık, çalışma izni, ikamet izni, emeklilik, diploma denklikleri, iş ve konut sorunları dile getirildi. Türkiye dışında 10 ülkeden fazla çeşitli bölgelerde yaşayan Ahıskalı Türklerin Türk Devleti tarafından tam olarak tespit edilmeleri, depresif bölgelerde ve zor şartlarda yaşayan Ahıskalı Türk soydaşlarımızın Türkiye’ye iskanlı göçmen olarak getirilip yerleştirilmeleri ile ilgili görüşler ve öneriler ifade edildi. Tüm sorunların Devlet Büyüklerimiz ve Devletimizin gerekli kurum ve kuruluşları tarafından ciddi şekilde incelenip çözülmesi arz ve talep edildi.

Toplantıda Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği’nin (AKATÜB) yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının Asil ve Yedek Üyeleri seçildi. Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerine tebrikler, dilek ve temenniler sunuldu.

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) olarak 2. Olağan Genel Kurul Toplantımıza iştirak eden bütün katılımcılara teşekkür ederiz.

Özellikle, Antalya Vali Yardımcısı Sayın Dr. Mestan YAYMAN’a toplantımıza teşrif ettiklerinden dolayı büyük hürmetimizi ve teşekkürlerimizi bildiririz.

Toplantımıza Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü adına iştirak eden Sayın Ahmet GÜLER’e, Sayın Abdullah ŞAHİN’e, Sayın Didem DAĞ’a, Sayın Yalçın SENİRKENTLİ’ye ve Sayın Ahmet ALGÜL’e çok teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

Ayrıca, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Fuat UÇAR’a ve Bursa Ahıskalı Türkler Birliği Organizasyon Teşkilatı Başkanı Sayın Hasan MEHMETOĞLU’na ve beraberindeki ekibine toplantımıza katıldıklarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Toplantımıza yoğun olduklarından dolayı katılamayan, lakin bizimle olduklarını hissettiren, sevgi ve selamlarını ileten Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’na, Antalya Milletvekili Sayın Hüseyin SAMANİ’ye, Antalya Milletvekili Sayın Atay USLU’ya, Antalya Milletvekili Sayın Deniz BAYKAL’a, Antalya Milletvekili Sayın Gökçen ÖZDOĞAN ENÇ’e, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes TÜREL’e, Antalya Vali Yardımcısı Sayın Mehmet KURDOĞLU’na, Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan TÜTÜNCÜ’ye, Konyaaltı Belediye Başkanı Sayın Mühittin BÖCEK’e, Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit UYSAL’a, MHP Antalya İl Başkanı Sayın Ali Adnan KAYA’ya, Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murtaza TAMYÜREK’e çok teşekkür eder ve çalışmalarında, Devletimize ve Milletimize hizmet etmelerinde daha büyük başarılara imza atmalarını dileriz.

Düzenlediğimiz Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Devletimize ve Büyük Türk Milletimize hayırlı uğurlu olsun!
Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun!

kongre1