AKDENİZ AHISKALI TÜRKLER BİRLİĞİ DERNEĞİ (AKATÜB) 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Mart 2017 tarihinde Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB)’in 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıya çok sayıda katılan Ahıskalı Türkler ile birlikte AK Parti Antalya İl Başkanı Sn. Rıza SÜMER ve beraberindeki heyet, MHP Antalya İl Başkanı Sn. Mustafa AKSOY ve beraberindeki heyet, Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Sn. Süleyman UYSAL, Antalya Büyükşehir Belediyesi EKDAĞ Başkanı Sn. Murtaza TAMYÜREK, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Hasan KAÇMAZ, EMNİYET-SEN Genel Başkan Yardımcısı Sn. Zeki KILINÇ, Antalya Göç İdaresi Müdürlüğü görevlileri, Bursa Birleşik Ahıskalı Türkler Derneği Yöneticileri, Antalya Kars-Ardahan-Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Yöneticileri, Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yöneticileri, Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu Temsilcileri, diğer sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları teşrif ettiler. 
Toplantıda; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes TÜREL, Antalya Milletvekili Sn. Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN ve Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU tarafından Genel Kurula gönderilen mesajlar okundu. 
Toplantıda yapılan konuşmalarda AKATÜB’ün faaliyetlerine değinildi ve Ahıskalı Türklerin Türkiye’de ve yurtdışında mevcut olan sorunları ele alındı. Özellikle, konuşmacılar tarafından Ahıskalı Türklerin Türkiye’deki vatandaşlık, ikamet izni, çalışma izni, diploma denklikleri ve sosyal sorunlarının yıldan yıla daha ağırlaştığı ve bu sorunların bir türlü çözülemediği vurgulandı.
Toplantıda konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı Sn. Rıza SÜMER ve MHP Antalya İl Başkanı Sn. Mustafa AKSOY sorunların ve taleplerin yetkili makamlara ulaştırılacağını ve mevcut problemlerin çözülmesi için gerekli çabaların gösterileceğini ifade ettiler.
Genel Kurulda, konuşmalar sonrasında yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri seçildiler. Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri olarak Alim ALİGİL, Ali KAMİLCİHAN, Saırap USTATAHİR, Ali ŞAN, Cemal KEMAL, İslam ÖMER, Yunus SEYFALOV, Ruslan TEMEL, İsrafil PEHLİVAN, Kırman KATIPOV, Khamıt YUSSUPOV, Bayram MAHMUD ve Celal CULFA seçildiler.
2 Nisan 2017 tarihinde Genel Kurulda seçilen yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ilk toplantısını yaptılar. Toplantıda, Yönetim Kurulu Üyeleri arasında görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti: 
1) Başkan – Alim ALİGİL;

2) Başkan Vekili – Ali KAMİLCİHAN; 

3) Başkan Yardımcısı – Saırap USTATAHİR;

4) Başkan Yardımcısı – Ali ŞAN;

5) Başkan Yardımcısı – İslam ÖMER;

6) Sekreter – Celal CULFA; 7) Sayman – İsrafil PEHLİVAN; 

8) YKÜ – Cemal KEMAL; 

9) YKÜ – Yunus SEYFALOV;

10) YKÜ – Ruslan TEMEL; 

11) YKÜ – Kırman KATIPOV; 

12) YKÜ – Khamıt YUSSUPOV; 

13) YKÜ – Bayram MAHMUD. 

AKATÜB olarak 3. Olağan Genel Kurul Toplantımıza teşrif eden tüm katılımcılara ve desteklerini gösterenlere teşekkür ederiz.