AKDENİZ AHISKALI TÜRKLER BİRLİĞİ DERNEĞİ (AKATÜB) YÖNETİMİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ

2 Kasım 2016, Ankara; 
Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu (ANTBİRKAP) Üye Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Akdeniz Ahıskalı Türker Birliği Derneği (AKATÜB) Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine ziyaret gerçekleştirildi. 

15 Temmuz’da yaşananları yerinde görmek ve milli iradenin yanında olunduğunu göstermek amacıyla çeşitli kesimleri temsil eden yaklaşık 30 STK ve 90 katılımcıyla Gazi Meclise gerçekleştirilen ziyarete Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) adına Yönetim Kurulundan 7 kişi katıldı. 
TBMM İdare Amirliğince Antalya’dan gelen ziyaretçiler için özel olarak tahsis edilen Meclis Konferans salonunda STK temsilcileri ile Antalya Milletvekilleri Gökçen ÖZDOĞAN ENÇ, Hüseyin SAMANİ, Mustafa KÖSE, İbrahim AYDIN, Mustafa AKAYDIN ve Meclis Başkan Vekili Ahmet AYDIN bir araya geldiler.
Antalya’dan gelen STK’lar adına ANTBİRKAP Dönem Başkanı Cafer BAYRAKTAR konuşma yaparak 15 Temmuz Darbe Girişimini şiddetle kınayıp darbeci hainleri telin ettiklerini, hainlerin en ağır şekilde cezalandırılmalarının önemini, şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit ailelerine başsağlığı ve gazilere acil şifalar dileklerini, Büyük Türk Milleti’nin ve Türk Devleti’nin emrinde olduklarını, Türkiye’de “Birlik ve Kardeşlik” anlayışının güçlenmesi ve pekişmesi için çeşitli kesimlerin birlikte yaşama iradesinin hüküm sürmesi gerekliliğini ifade etti. 
Ayrıca, toplantıda STK’lar adına kürsüye geçen 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Terör Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve 15 Temmuz gecesi Ankara’da darbecilerce şehit edilen Polis Memuru Muhammet Oğuz KILINÇ’ın annesi Meltem KILINÇ yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “15 Temmuz gibi bir darbe girişimi tarihimizde hiç görülmemiştir. Bu darbenin bıraktığı acılar, yıllar geçse de yüreğimizde bir yara olarak kalacaktır. Türk Milleti hiçbir zaman egemenliğinden ve bağımsızlığından taviz vermemiştir. Bundan sonra da vermeyecektir. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşından sonra bunun en son örneğini bizzat yaşadık ve gördük. Bu uğurda canlar feda edildi. Bunlardan biri de benim oğlum Muhammet Oğuz KILINÇ’tı. Hala evlat acısı benim gibi anaların, babaların yüreğinde bir kor gibi yanıyor. Vatan ve bayrak için tankların altına yatarak can vermeyi ibadet sayan dünyada başka bir millet yoktur. Bununla iftihar ediyoruz”. Sayın Meltem KILINÇ şehit ailelerinin ve kamuoyunun talepleri doğrultusunda darbeci hainler ve teröristler için idam yasasının TBMM’ye getirilmesi gerektiğini belirtti. 
Toplantıya katılan Antalya Milletvekilleri Gökçen ÖZDOĞAN ENÇ, Hüseyin SAMANİ, Mustafa AKAYDIN ve Meclis Başkan Vekili Ahmet AYDIN da birer konuşma yaparak 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası böyle bir ziyaretin çok anlamlı ve önemli olduğunu vurgulayarak bu destek ziyaretinden ötürü teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından STK’ları temsilen gelen katılımcılar ve Milletvekilleri birlikte Meclisi gezerek 15 Temmuz’un bıraktığı izleri yerinde gördüler. 
TBMM ziyaretinin ardından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kompleksinde bulunan Millet Camii ziyaret edildi. Bu esnada katılımcılardan oluşan 10 kişilik heyet Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emekli Tuğgeneral Adna TANRIVERDİ’yi makamında ziyaret etti. 
Gerçekleştirilen ziyaretin organizasyonunda büyük emekleri geçen ANTBİRKAP Yönetim Kuruluna, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kepez Belediyesi’ne teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.