Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan YAYMAN Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) Heyetini Kabul Etti 25 Ocak 2016, Antalya

25 Ocak 2016, Antalya, Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) Başkanı Alim Aligil, Başkan Vekili Ramiz Hüseyin, Başkan Yardımcıları İslam Ömer ve Ali Kamilcihan Antalya Vali Yardımcısı
Dr. Mestan YAYMAN’ı ziyaret ettiler.

Ahıskalı Türkler ile çok yakından ilgilenen Sayın Valimiz Dr. Mestan YAYMAN ve AKATÜB Heyeti Ahıskalı Türk camiamızın genel durumunu, sorunlarını, mevcut ve olabilecek gelişmeleri değerlendirdiler.

Özellikle, Devletimizin uyguladığı programla Ukrayna’nın iç savaş durumunda bulunan doğu bölgelerinden 25 Aralık 2015 tarihinde 90 Ahıskalı Türk ailesinin iskanlı göçmen olarak Erzincan’a getirilmesinin ve uygulanmada olan programa göre 605 ailenin Erzincan’a ve 72 ailenin de Bitlis’in Ahlat ilçesine getirilmesinin büyük önemi vurgulandı.

Görüşme esnasında AKATÜB Heyeti Ahıskalı Türklerin Türkiye’de devam eden vatandaşlık, çalışma izni, sosyo-ekonomik ve eğitim sorunlarını da dile getirdi.

Sayın Valimiz Dr. Mestan YAYMAN AKATÜB’ün faaliyetlerini mühim gördüğünü, Ahıskalı Türklerin bundan sonra da yanında olacağını ve sorunlarının çözülebilmesi için elinden gelen gerekli katkılarda bulunacağını ifade etti.

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) olarak Sayın Valimiz
Dr. Mestan YAYMAN’a bizleri kabul ettiğinden, Ahıskalı Türk göçmenlerine destek olmaya çalıştığından ve moral verdiğinden dolayı büyük hürmetimizi ve teşekkürlerimizi bildiririz.

20160229104727