ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU’NDAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

27 Aralık 2016; 

Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu, Sn. Cafer Bayraktar’ın başkanlığında 30’dan fazla sivil toplum kuruluşundan oluşan Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu Heyetini kabul etti. 
Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) adına görüşmeye Başkan Vekili Sn. Ramiz Hüseyin katıldı. 
Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimizi ifade eden Vali Karaloğlu: “Bulunduğumuz coğrafya zor bir coğrafya, tarih boyunca bu coğrafyayı elinde tutan atalarımız hep mücadele vermişler. Sıra bizde, bu mücadeleyi bizimde yapmamız lazım. Bunu yaparken de birliği ve kardeşliği mutlaka muhafaza etmemiz lazım. Her konuda aynı şekilde düşünmek zorunda değiliz. Farklı düşündüğümüz noktaları öne çıkarmadan ortak değerlerimiz vatan, millet, bayrak, inanç üzerinden birlik ve kardeşliğimizi tesis edeceğiz. Yapıyı sağlam tutmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın zaman zaman ‘yalnızım ama Allaha hamdolsun milletim var’ deyişi boşuna değil. 15 Temmuz klasik bir darbe girişimi değildi. Bir işgal hareketiydi. Silah tereddütsüz millete doğrultuldu. Millet bunu irfanıyla gördü, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sokağa indi. Halep’in başına gelen her şehrimizin başına gelebilirdi” diye konuştu.
Platform üyelerini tebrik ederek birlikte fotoğraf çektiren Vali Karaloğlu: “Hareketiniz güzel bir hareket, tebrik ediyorum. Bunu güçlendirerek devam edin” dedi.