AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ SN. GANİRE PAŞAYEVA’DAN ANTALYA’YA ZİYARET

18 Şubat 2017, Antalya; 
Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ve Türk Ocakları’nın organizasyonuyla, Akdeniz Üniversitesi’nin desteğiyle Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda “Türk Dünyası’nın Meseleleri ve Çözüm” konulu konferans gerçekleştirildi. 
Konferansta esas konuşmayı yapan Azerbaycan Milletvekili Sn. Ganire Paşayeva Azerbaycan Türkleri’ne karşı Hocalı’da ve Azerbaycan’nın diğer yerlerinde yapılan soykırımı ve katliamları anlattı, Ahıska Türkleri’nin sürgününe ve bundan kaynaklanan problemlere değindi, Irak, Suriye ve Kıbrıs Türkleri’nin sorunlarını dile getirdi, Orta Asya Türkleri’nden bahsetti, genel olarak Türk Dünyası’ndaki birçok meseleleri, gelişmeleri ve perspektifleri ele aldı. Ayrıca, Sn. Ganire Paşayeva Türk Dünyası’ndaki birliğin ve beraberliğin güçlenmesi, pekişmesi ve devamlı temin edilmesi gerektiğini vurgulayarak bu konuda Türkiye’nin merkezi rolün ve en ağır yükün üstlendiğini şükranla ifade etti. 
Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) mensupları düzenlenen konferansa iştirak edip Sn. Ganire Paşayeva’ya konuşmalarından dolayı teşekkürlerini sunarak Ahıska Türklerinin selam ve saygılarını ilettiler.