BURSA BİRLEŞİK AHISKALI TÜRKLER DERNEĞİ’NİN 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

28 Mayıs 2017, Yıldırım/Bursa

28 Mayıs 2017 tarihinde Bursa Birleşik Ahıskalı Türkler Derneği’nin 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 12 Şubat 2017 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’ndan kısa bir zaman sonra gerçekleştirilen işbu Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı birliğimize karşı düzenlenen yıpratıcı ve yıkıcı eylemlerin ve provokasyonların önünü kesti, birlik ve beraberlik temellerini güçlendirdi, birlik hareketinin dimdik ve sarsılmaz bir şekilde devam etmesini sağladı. 
Toplantıda yapılan konuşmalarda Ahıskalı Türklerin mevcut durumu değerlendirildi, yaşanan sorunlara değinildi, halka açık ve samimi bir ortamda fikirler ve öneriler dile getirildi. 
Ayrıca, toplanan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekili, Yönetim ve Denetim Kurullarının Asıl ve Yedek Üyeleri seçildi. 
Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Akram ALINIYAZOV (Ekrem ALİNİYAZOĞLU), Başkan Vekili olarak ise Sn. Şemseddin SERVER seçildiler. 
Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) adına Bursa’da yapılan bu toplantıya Hukukçu Sn. Ramiz HÜSEYİN katıldı.
AKATÜB olarak Bursa Birleşik Ahıskalı Türkler Derneği’nin seçilen Başkanı Sn. Ekrem ALİNİYAZOĞLU’na, Başkan Vekili Sn. Şemseddin SERVER’e, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerine, dernek mensuplarına ve Bursa ilinde yaşayan tüm hemşerilerimize en kalbi duygularımızla tebriklerimizi ve hayırlı olsun dileklerimizi sunarız, Türk Milletimize ve Türk Devletimize çok değerli hizmetlerde bulunmalarını dileriz, Türk milli menfaatlerimiz doğrultusunda nice büyük başarılara imza atmalarını niyaz ederiz. 
Hayırlı uğurlu olsun! 

Allah yar ve yardımcımız olsun!