Muhterem Ahıskalı Türk Soydaşlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarımız !

Ahıskalı Türk Camiamızın talepleri doğrultusunda son 3,5 yıl içinde üzerinde yoğun şekilde çalışıldığı Ahıska Türkleri için T.C. Vatandaşlığı meselesi Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin yetkili kurumları tarafından belirli çözüme doğru yürütülmektedir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’nın talimatları esasında uygulamaya geçirilen İçişleri Bakanlığının 8 Eylül 2017 tarihli ve 104662 sayılı oluru ile istisnai olarak Ahıska Türklerinin T.C. Vatandaşlığına alınmaları için gerekli müracaatlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri tarafından kabul edilmektedir.
Konuyla ilgili tüm bilgilerin İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinde edinilmesi gerektiği ile birlikte T.C. Vatandaşlık müracaatlarının da işbu müdürlüklerde yapılması gerekmektedir.
Türk Vatandaşlığının göçmen Ahıska Türklerine verileceğinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere emeği geçen tüm devlet büyüklerimize, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve basınımızın saygıdeğer mensuplarına teşekkür ederiz!
Büyük Türk Milletimize ve Türk Devletimize hayırlı uğurlu olsun, İnşallah! 
Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği (AKATÜB) tarafından kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.antalyailnufus.gov.tr/ahiska-turkleri